pátek 11. prosince 2015

Mám ji

Stav našeho domu v 6:00 ráno. Celý stůl v jídelně zabrán šitím a vyšíváním. Celý parádní pokoj zavalen klubíčky, pletením a vyřezáváním. Jonýskův pokoj plný listí a šišek. Pokoj Terezka a Julie - barvy, barvy a barvy. Pokoj Petříkův plný rysů a rozdrobených uhlů.

Stav našeho domu ve 14:00 odpoledne. Po dokončených přestavbách v podkroví se konečně uvolnil onen pokoj v přízemí a MÁM PRACOVNU! Zatím je ve stavu víceméně zařizovacím. Objednány pracovní stoly. Nanošen materiál z celého domu. Prozatím poslouží přebytečný nábytek posbíraný tu a tam. 

První se ke mně přestěhoval Antonín. Následně se svým sloním šitím zabrala jeden stůl Julinka. Do křesla se usadil muž a obklopil se dláty. Jonášek zabral podlahu a usilovně pracoval na herbáři a sbírce šišek do školy. Petřík k nám chodil poslouchat koledy a Terezka to vlastně ještě neví.

Takže jsme opět pohromadě. Ale přidanou hodnotu to má. Můžeme všichni odejít, nechat rozpracováno a jen za tím lehce zavřít dveře. A domu se ulevilo na všech frontách. Toto je fakt další vyplněný sen...

(foceno mobilem z čirého nadšení)

26 komentářů:

 1. Závistí jsem celá zelená, vhodná k zařazení do herbáře :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za nejvtipnější komentář vyhráváte jednodenní pobyt u nás v nové dílně. Tvoření přichystáme :)

   Vymazat
 2. To je něco! Chápu čiré nadšení.
  A krásné je, že jste se tam zase všichni sešli.

  OdpovědětVymazat
 3. To je super....život zabydluje sám ..vybavila se mi ta ložnice z Marianne bydlení s plastovou židlí ....tohle je mnohem lepší, že Peti?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katko totok je fakt něco! Moc se těším až vás u nás v dílně přivítám. Už se tam přesunul i kávovar :)

   Vymazat
 4. Julinčini sloni jsou super. Kam je budete dávat?

  OdpovědětVymazat
 5. Milá Petro, krásné to tam u vás je, o tom, že vám závidím pracovnu nepochybujte...i s kávovarem...ten náhodou vlastním od včerejška a o zbytku se taky jedná, tak snad jednou.... pěkný čas vám přeju

  OdpovědětVymazat
 6. joj ... je paráda, když jste pospolu ... každý po svém ... moc se mi líbí ten herbář a šišky ... to je také něco ... výjimečného ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do jara má mít sbírku asi 15 požerků. Skvělá škola. Honí nás po lese co to jde v každou roční dobu :)

   Vymazat
 7. Takové řádky se krásně čtou.M.

  OdpovědětVymazat
 8. tak to je sen! v panelákovém bytě také máme pracovnu, jenže je to tak malý kamrlík, že tam pořádně žádná práce stejně rozložit nejde, takže stejně končím u kuchyňského stolu nebo máme zabranou celou postel..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono zase... my třeba nemáme obývák :) Život je otázkou priorit! :))

   Vymazat
 9. Celý článek (blog samozřejmě taky) je takovým úžasným pohlazením po srdci i po duši. Děkuji za dnešní rozněžnění.

  OdpovědětVymazat
 10. Nejake povedome, zda se mi :) Ale byl to vzdycky skvely prostor pro potkavani se!!!

  OdpovědětVymazat
 11. Dobrý den Petro,
  pracovna to je taky můj sen. Velmi Vám ji přeju.
  Zaujal mě váš herbář a mám dotaz.
  Jak jde laminování? Nemačká se folie kvůl silnějším částem rostlin. Taky se chystáme s dětmi herbář vytvořit, tak budu ráda za každou radu.
  Děkuji předem za odpověď a přeji krásné dny
  Pavlína
  stematanka@gmail.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pavli, tento herbář je pouze z předem vylisovaných listů. Laminovat to šlo parádně a nekrabatilo se nic. Pracovala jsem s Julinkou i na bylinkách. Před rokem. A ta se s tím teda vůbec nemazala. Zalaminovala heřmánek čerstvý s kořeny a hlínou. V oblasti kořenů se poté rostlinka úplně nezalaminovala, ale vytvořila vzduchovou kapsu. Já měla radost, že ji to tak baví a nechala svůj perfekcionalismus u ledu :) Takže naše zkušenosti shrnuto podtrženo: Rostliny předem nechat alespoň zavadnout nebo vylisovat. Vyšší místa "rozplácnout". Nevím co máte za laminovačku, ale ta naše se cukala až opravdu při extrémních výškách. Prostě zkoušet a zkoušet.

   Vymazat
  2. Díky moc za rady. Tak jdeme na to a budeme zkoušet.
   Přeji vám ať se vše daří
   Pavlína

   Vymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat