neděle 4. května 2014

Seznamte se - Keyhole Gardens

Keyhole Gardens nebo také africké vyvýšené záhony nebo také záhony klíčových dírek. 

S myšlenkou záhonů pro Afriku přišla charitativní organizace Send a Cow. Po přečtení článků a shlédnutí všech doporučovaných odkazů jsem si okamžitě zapsala na seznam "Bez čeho nelze žít". A  teď ještě pár hodin práce a už bez něho žít nebudu, protože budu (nikoliv dub), ale vlastník vlastního Keyhole Gardens.

Pokud chcete načerpat o záhonech vědomostí víc, doporučuji tuto stránku Budoucnost jsi ty. Zde jsou přehledně a v češtině vysvětleny výhody záhonů, návod na jejich stavbu a úžasná videa z nichž je jasně patrno, že jim to na nich v Africe moc pěkně roste. O našem českém růstu se pokusíme průběžně informovat.Tvarohová 

Nalevo od bábovky mák.

Napravo od bábovky kupodivu i něco jiného než všudy přítomný mák.

3 komentáře:

 1. Ta obruba cihlová tedy je! Pořád dumám, čím ohradit maliniště, a tohle by vyřešilo nejen to, ale i co podniknout se starými cihlami z bouračky. Bezva tip!
  Jsem zvědava na vývoj afrického záhonu :-) Sleduju permakulturu od chvíle, co mám v zahradě volnou ruku, a od prvotního mírného nadšení jsem postoupila k postoji tu-a-tam-na-tom-něco-je, a to i když se jedná jen o jednotlivé prvky, ne o ucelený systém. Držím palce, aby vám to rostlo skoro jako v Africe, což na kompostu s přiměřenou zálivkou jistě bude :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Máte to nádherný, tleskám!!

  OdpovědětVymazat
 3. téda paráda to si musíme prostudovat!těším se na další info!

  OdpovědětVymazat