středa 24. září 2014

Yarn Along 12


Téměř dokončený první vánoční. Pleteno tajně. Foceno tajně. A teď to nejtěžší vydržet až do vánoc a nepodarovat dřív :)

Projekt: Svetr holčičí vel. 146 cm, částečně podle návodu ZDE. Bez řasení sedla a upravovaný do velikosti.

Klubíčka: Pleteno dvojitě z příze DROPS Alpaca odstín zlatá žlutá 2923.

Kniha: Jak přežít padouchy od Benjamina Kurase.

Bavím se. Slovy limonádového Joe: "Padouch nebo hrdina - my jsme jedna rodina". 
Slovy Kurase: "Kdyby byl každý někdo, nebyl by nikdo nic"

"Dějiny jsou záznam (vesměs falešný)
událostí (vesměs bezvýznamných),
které způsobují vládci (vesměs padouši)
a vojáci (vesměs hlupáci)."

"Dějiny nás poučují, že státy a národy se chovají rozumně,
jakmile vyčerpaly všechny ostatní možnosti."

"Přivede Mojžíš lid izraelský k břehu moře, zastaví se a mudruje: Hm, co kdybych takhle máchl holí, moře by se rozestoupilo, ukázala by se souš, my bychom po ní přešli na druhou stranu a moře by se pak zavřelo a egyptské vojáky zatopilo...hm...Na to Áron: Jo tak jestli toto dokážeš, tak ti zařídím deset stránek v Bibli." ... "Jak daleko by asi Mojžíš skutečně došel, kdyby mezi otroky v Egyptě uspořádal referendum?"

"Jsme zde na světě na to, abychom dělali dobro druhým.
Na co jsou tady druzí, nevím."

"Technologie je umění zařizovat svět tak, abychom ho nemuseli prožívat."

"Svět se dělí na lidi, kteří něco dělají, a lidi, kteří za to docházejí uznání. Snaž se patřit do té první kategorie. Je tam menší konkurence."

Svetřík přemýšlím vyšít, dozdobit. Původně měl mít jen černé knoflíky a pár černých vlaštovek... Teď mám velkou chuť na skleničku Portského, svoji krabici zbytků klubíček a pestrobarevné folklórní motivy. Tak nevím, nevím co z toho vzejde :)


12 komentářů:

 1. Moc hezký svetřík... a jsem zvědavá, jak dopadne zdobení:-) A jak nemusím žlutou, tak zlatá žlutá je jiná třída, líbí moc!

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to je něco! Přesně tuhle žlutou alpaku jsem si včera koupila a říkala jsem si, že by bylo dobré vidět z ní něco hotového, protože já žlutou prakticky vůbec nenosím, abych teda jako měla nějakou kontrétní představu - a hele, ani se den se dnem nesešel a je to tu!

  Svetr krásnej i bez zdobení :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svět je malej a o náhody v něm není nouze :)

   Vymazat
  2. Ano, presne to jsem si s tichym usmevem rikala, kdyz jsem Vas s Vasimi chlapci mijela posledni prazdninovy tyden v Brne pred Bannerem... Jo a svetr epes rades. Tradicne.

   Vymazat
  3. Tak příště se hlásit. Určitě bych raději zahnula někam na kafe než ty nákupy :)
   Byl to trochu stresující den. Dva dlouhé seznamy školních potřeb a dva otrávení puberťáci k tomu. A v Banneru jsem si teda připadala jako v příčné ulici. Dvě uniformy pro mladého pána (jednu školní a jednu společenskou), klobouček s pérkem, kamizolka ... pořád jsem se koukala, kdy nám k tomu všemu přihodí i tu sovu navrch. Nakonec máme jen jednou týdně sokola, v rámci sokolovnictví :)))

   Vymazat
 3. :-) úžasný svetr, hned budu muset něco podobného vytvořit pro dceru, nejlépe k vánocům...můžu se zeptat, kolik jste spotřebovala vlny (klubíček)? Dcera je menší - velikost cca 116-122, tak abych věděla, zhruba, kolik klubíček objednat..asi bych to ale pletla z Baby Merina - Alpaca mi nevím proč, ale kouše :-(
  Díky Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pletla jsem dvojitě a spotřebovala bez pár metrů 400 g (8 klubíček). Z Merina by to šlo jednoduše. Jen si přepočítat ty metry.

   Vymazat
  2. Moc děkuji, hned jdu vybrat nějakou barvičku (u nás to zatím stále jistí růžovou) a pustím se do toho, ať to do vánoc stihnu :-)
   Jarka

   Vymazat
 4. Krásný svetr, oblíbená barva. :)
  Myslím, že obě možnosti zdobení budou báječné.
  L.

  OdpovědětVymazat
 5. Já se těším na tu výšivku, myslím, že by se k té zlatožluté hodila,

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem začala, ale je to moje první vyšívání do pleteniny, takže to taky prochází přiměřenými porodními bolestmi :)

   Vymazat
 6. Peti, svetr je úžasný !!! Díky za "mustr", teď zrovna uvažuju o nějakém svetříku pro naši mladší cácorku a tenhle se mi moc zamlouvá .... a nakonec možná i pro tu starší ... Přeji krásné a tvořivé dny.

  OdpovědětVymazat