pondělí 4. dubna 2016

Týden v kostce

Tak se mi po tom našem putování nechtělo dělat nic. Jenže život nezastavíš. S Toníkem a Julinkou jsme dochodili zimní semestr Plaváčka. A pokračujeme dále o víkendech. Neorganizovaně, ale s vervou. Nemůžu se na to naše společné podvodní foto vynadívat. Já se umím smát i pod vodou. To mě podrž.

Jaro začalo každoročně přípravou dřeva do kamen. Kluci svážejí, po večerech štípou a my holky jim pečeme sladkosti. Snažím se z mrazáku vyhnat všechnu loňskou úrodu. Hlavně tu ovocnou. Zachránila jsem před pořezem taky pár vykotlaných kmínků. Ještě nevím do čeho je vmyslím. Ale do kamen je jich snad škoda.

Batole je všude. Nikdy tam, kde má být. Naučil se říkat ne a nebojí se to slovo použít. Ve chvíli, kdy ho popadnu, že mu zachráním život před jistým pádem, prohne se jak luk a klouže z náručí jak úhoř a u toho řve NE NE NE. 

Ze Strážnice přišel obarvený první modrotisk. Svrbí mě nůžky, jak moc už ho chci šít. Jenže psala Terezka (momentálně z Benátek), že to chce zkusit sama. Tak čekám až připluje a já jí předám něco řemesla. Holce skoro na vdávání by se nemělo bránit se něco nového přiučit.

A byli jsme v kině na Cowspiracy v rámci festivalu Jednoho světa. Po loňském filmu o cukru a cukrovarnickém průmyslu, teď zase něco o živočišné výrobě a masu.

Týden v kostce. Hrozně to valí. Jaro je taaak rychlé.

16 komentářů:

 1. strašně ten čas letí, ted byl malý sotva narozený a už sám se snaží pmáhat. Krásně roste.

  OdpovědětVymazat
 2. Nemůžu se vynadívat na vašeho malého hospodáře ve správňácké čepici. Bekovky dětem tolik sluší.
  Potapěčské foto je také nádherné.
  A co budete vyrábět z těch dutých polínek?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to já právě ještě nevím. Váza, budka, svícen... Musí se to vymyslet. Pokud Vás něco napadá, šup sem s tím.

   Vymazat
 3. Já bych to viděla na budku. Případně bych dovnitř zasadila bylinky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obal na květináč. Dobrá myšlenka :)

   Vymazat
  2. Hlasuji pro budky. Hodně budek. Ptáčků jarabáčků není nikdy dost. :-) Petra

   Vymazat
 4. Dobroty, prožívání rodinné úžasné ;-).
  A pro mě to hlavní.... vykotlaný kmen... ooo to by byl buben, ten vpravo na fotce... ten by byl super ;-).Kůže nachystaná je, jen to vykotlané něco mi chybí :-))).
  S milým pozdravením... pherenis

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A není to na bubínky malé. Klidně se rozdělím :)

   Vymazat
  2. vypadá, že má minimálně 22 cm v průměru, což by se dalo využít... samozřejmě čím větší tím lepší ;-)

   Vymazat
 5. Mně se líbí ta Terezka. Máš krásný děti.

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý den, pěkné snímky. Prosím, kde se dá sehnat podobná lupa na pozorování hmyzu?
  Jak jste psala, že tatínek špatně nesl Julinčiny krátké vlasy - Terezčiny dredy nevadily? Bojím se, s čím jednou přijdou domů naše děti. :)
  Ještě mám před očima, jak si spolužačka ze střední píchala o přestávce náušnici do jazyka...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pěkný den taktéž. Kelímek je odsud https://www.agatinsvet.cz/kelimek-s-lupou-na-pozorovani-hmyzu K těm vlasům. Vzhledem k tomu, že Terezka se k dredům propracovala přes fialové vlasy a číro, byly dredy trochu úleva. Těžce je ale s tatínkem neseme oba. A to je tak vše, co s tím můžeme udělat :)

   Vymazat
  2. Děkuji! Ten kelímek je skvělá vychytávka!
   Máte pravdu, víc se asi dělat nedá. Pro někoho je těžké mít se rád takový, jaký je, přirozený. Obzvlášť my ženy samy se sebou bojujeme. Já teď řeším barvení vlasů, respektive se chci přestat barvit. Několik pokusů už proběhlo, ale viditelné odrosty mě vždycky nakonec převálcovaly. Zatím nešedivím, ale jestli jednou odstřihnu poslední barvu a pak už to budu úplně já, dokážu potom přirozeně stárnout a znovu se neobarvit? To jsou otázky, které si teď kladu.

   Vymazat