pondělí 30. ledna 2017

Kykyryký

Zcela nečekaně jsem oslavila čínský Nový rok. Opici vystřídal kohout. A tak ten rok prý bude pilný, precizní, přičinlivý, soustředěný a zaměřený na detaily. To alespoň říkal kolega Dušek a kolega Budař, překřtění narychlo na Buddhaře.

Nelenila jsem proto a plně se soustředila na své vlastní smetiště. Antondovi se u nás v ložnici daří. Přesto mu chci občas nabídnout i vlastní matraci. Vyhlídla jsem postel, ale nad její cenou a potažmo zpracováním jsem jen zakroutila hlavou. Přičinlivě jsem narýsovala plánek, objednala na místní pile přířez a upekla muži jeho oblíbený koláč. Za zvuku Drzého kohoutka manžel soustředěně nařezal a smontoval Antondovi útočiště. A to vše za 700 korun českých. A já pilně nahodila na nový vlněný kousek. A k tomu trochu putovala po Nepálu a Číně (mezi buddhisty a komunisty) s Ladislavem Ziburou. A zaměření na detaily? To jsme si zase jednou vytáhli mikroskop a řádně prozkoumali v detailu kdeco. 

A teď jdu spát. Kohout totiž vstává brzy za svítání. A nejlepší je na víně.

8 komentářů:

 1. Tak teď už chybí jen ten batoh s drůbeží :)) Taky budu muset upéct koláč:) - všichni krom Klárky a pidi Sáry spíme na matracích na zemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vidíš. Jen na té látce jsou spíš slepice :)

   Vymazat
 2. Vše je to krásné.
  Nutně potřebuji takovou halenu, co má pan Dušek na sobě!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak já se ho příště optám, jestli by ji dal :)

   Vymazat
 3. Každá fotka mi vyvolala úsměv na tváři :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Knížku neznám, díky za tip! Toníkovi tu ubykaci upřímně závidím!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dneska natírám postel do mentolova. A ta látka až přijde z Polska. Lidi to vám teprve bude krása! :)

   Vymazat